| masculin | feminin | neuter | plural | |
|---|---|---|---|---|
| Nominative | зажирелый | зажирелая | зажирелое | зажирелые |
| Genitive | зажирелого | зажирелой | зажирелого | зажирелых |
| Dative | зажирелому | зажирелой | зажирелому | зажирелым |
| Accusative inanimate | зажирелый | зажирелую | зажирелое | зажирелые |
| Accusative animate | зажирелого | зажирелую | зажирелое | зажирелых |
| Instrumental | зажирелым | зажирелой / зажирелою | зажирелым | зажирелыми |
| Prepositional | зажирелом | зажирелой | зажирелом | зажирелых |
| Short form | зажирел | зажирела | зажирело | зажирелы |