| masculin | feminin | neuter | plural | |
|---|---|---|---|---|
| Nominative | кумысолечебный | кумысолечебная | кумысолечебное | кумысолечебные |
| Genitive | кумысолечебного | кумысолечебной | кумысолечебного | кумысолечебных |
| Dative | кумысолечебному | кумысолечебной | кумысолечебному | кумысолечебным |
| Accusative inanimate | кумысолечебный | кумысолечебную | кумысолечебное | кумысолечебные |
| Accusative animate | кумысолечебного | кумысолечебную | кумысолечебное | кумысолечебных |
| Instrumental | кумысолечебным | кумысолечебной / кумысолечебною | кумысолечебным | кумысолечебными |
| Prepositional | кумысолечебном | кумысолечебной | кумысолечебном | кумысолечебных |
| Short form | кумысолечебен | кумысолечебна | кумысолечебно | кумысолечебны |