| masculin | feminin | neuter | plural | |
|---|---|---|---|---|
| Nominative | претворённый | претворённая | претворённое | претворённые |
| Genitive | претворённого | претворённой | претворённого | претворённых |
| Dative | претворённому | претворённой | претворённому | претворённым |
| Accusative inanimate | претворённый | претворённую | претворённое | претворённые |
| Accusative animate | претворённого | претворённую | претворённое | претворённых |
| Instrumental | претворённым | претворённой / претворённою | претворённым | претворёнными |
| Prepositional | претворённом | претворённой | претворённом | претворённых |
| Short form | претворён | претворённа | претворённо | претворённы |