| masculin | feminin | neuter | plural | |
|---|---|---|---|---|
| Nominative | каляный | каляная | каляное | каляные |
| Genitive | каляного | каляной | каляного | каляных |
| Dative | каляному | каляной | каляному | каляным |
| Accusative inanimate | каляный | каляную | каляное | каляные |
| Accusative animate | каляного | каляную | каляное | каляных |
| Instrumental | каляным | каляной / каляною | каляным | каляными |
| Prepositional | каляном | каляной | каляном | каляных |
| Short form | калян | каляна | каляно | каляны |